diplomat

Свет

Норвешка протера руски дипломат поради шпионирање, Москва реагира со протестна нота

А1он
Амбасадата на Русија во Норвешка денеска соопшти дека упатила официјална жалба до Осло откако норвешката полиција уапси и претресе руски дипломат, кој во меѓувреме е