den na deteto

Македонија

Царовска до учениците: Младите и децата се наши партнери, заедно ќе создадеме подобро образование

А1он
Министерката за образование и наука Мила Царовска по повод Меѓународниот ден на децата, одговараше на прашања на владиниот онлајн состанок којшто го презедоа и водеа
Македонија

Царовска: Да создадеме свет каков што замислува секое дете, да обмислиме подобра иднина

А1он
Да создадеме свет каков што замислува секое дете. Да обмислиме подобра иднина. Вреди да ги исполниме детските соништа за искрени детски насмевки, порачува министерката за
Македонија

Младите на владин состанок ја претставија својата визија за образованиетo

А1он
Младите и Владата денеска одржа онлајн состанок на високо ниво по повод Светскиот ден на детето – 20 ноември на кој владините и меѓународни претставници
Македонија

Музејот на современата уметност блесна во сина боја, како дел од „Светскиот ден на детето“

А1он
Во знак на одбележување на Светскиот ден на детето, вчеравечер и вечерва, некои објекти и обележјата во Скопје се осветлени во сина боја, како симболичен
Македонија

Институции и обележја во Скопје ќе светнат во сина боја во чест на Денот на детето

А1он
Во знак на одбележување на Светскиот ден на детето денеска дел од институциите во Скопје ќе бидат осветлени во сина боја како симболичен гест на