cnn

Свет

Евакуирани просториите на Си-ен-ен и Тајм Ворнер во центарот на Њукорк

А1он
Откако денес беа пресретнати сомнителни пакети со експлозивни направи испратени до Хилари и Бил Клинтон, Барак Обама и Белата куќа, американските медиуми објавија дека во
Магазин

Си-ен-ен повлекува емисии со Ејжа Арџенто поради обвиненијата за сексуален напад

А1он
Си-ен-ен повлекува три епизоди од шоуто на готвачот Ентони Бурдејн со неговата девојка, глумицата Ејжа Арџенто и поради обвиненијата кон неа за сексуален напад врз
Македонија

(ВИДЕО) Репортажа на Си-Ен-Ен за „фабриките“ на лажни вести во Велес: Се заработуваат и до 2.500 долари на ден

А1он
Си-Ен-Ен направи анализа за „фабриките“ за лажни вести во Велес и според нив креаторите на овие сајтови веќе се подготвуваат за следните претседателски избори во
Свет

Си-Ен-Ен се извини на Владимир Путин поради грешка во прилогот за Џихадистот Џон

А1он
Американската телевизија Си-Ен-Ен упати извинување до рускиот претседател Владимир Путин поради објавување на негова фотографија заедно со прилогот за идентитетот на маскираниот џихадист на ИД,