centar zhupa

Македонија

Кривична пријава за бесправно градење во Центар Жупа

А1он
Скопјанец доби кривична пријава бидејќи бесправно градел во општина Центар Жупа, информираат од Министерството за внатрешни работи. „ОВР Дебар поднесе кривична пријава против М.С.(61) од
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Во Европа со амнестирани криминалци нема, во Европа нема со криминални иновации

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ги посети населените места Центар Жупа и Ростуше. Мицкоски истакна дека најголемиот проблем со кој се соочуваат граѓаните во