bvinitelstvo

Македонија

Гевгеличанец си садел марихуана во двор – доби кривична и притвор

А1он
Жител на Гевгелија во дворот од неговата семејна куќа, засадил семки од растението канабис, редовно ги наводнувал и кога растенијата доаѓале во фаза на цветање
Македонија

Јавното обвинителство ги отфрла наводите на анткорупциска за работење под притисок

А1он
Јавното обвинителство ги отфрла паушалните наводи за притисоци и влијанија и истакнува дека времето потребно за утврдување на фактичката сосотојба во предметите не е соодветен