brnz

Македонија

Мицкоски се сретна со американската амбасадорка, ѝ пренесе дека е загрижен од корупцијата во власта

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денес заедно со секретарот за меѓународна политика на партијата, Тимчо Муцунски, остварија средба со амбасадорката на САД во земјава Кејт
Македонија

Брнз: Разочарани сме што Македонија не ги почна преговорите за членство во ЕУ

А1он
Ние сме навистина разочарани од фактот што Република Северна Македонија не ги започна пристапните преговори за членство во Европската унија и постојано ја испраќаме пораката
Македонија

Американската амбасадорка Брнз и Маричиќ разговараа за корупцијата и за наредбата на Бајден

А1он
Министерот за правда Бојан Маричиќ оствари средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави Кејт Брнз, на која беа дискутирани модалитетите за соработка во рамки на