boris pistorius

Свет

Германија издаде предупредување: „Мора да се подготвиме за војна“

А1он
Германскиот министер за одбрана предупреди дека „може да има закана за војната во Европа“, вклучително и руска агресија и војна на Блискиот Исток. Говорејќи за
Свет

(ВИДЕО) “Германскиот режим? Кој германски режим?” – лапсус на шефот на НАТО

А1он
Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, коментирајќи го обидот за бунт на Вагнер во Русија, направи лапсус на сметка на Германија. „Мислам дека она што
Свет

Писториус: 100 милијарди евра не се доволни за покривање на потребите на германската војска

А1он
Специјалниот одбранбен фонд од 100 милијарди евра веќе не е доволен за покривање на потребите на германските одбранбени сили, изјави германскиот министер за одбрана Борис