berluskoni

Магазин

Берлускони има пола век помлада девојка

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (76) е во врска со дури 49 години помладата Франческа Паскале. Двојката долго време ја криеше својата љубов, но неодамна
Свет

Уапсени шест лица поради киднапирање на сметководителот на Берлускони

А1он
Италијанската полиција уапси шест лица, кои се осомничени за киднапирање на сметководителот на поранешниот премиер Силвио Берлускони и обид за изнуда на пари. Џузепе Спинели и
Свет

Пресудата го премисли: Берлускони се враќа на политичката сцена

А1он
Поранешниот премиер на Италија Силвио Берлускони, кој беше осуден за финансиски измами преку неговата компанија “Медиасет”, најави дека планира да се врати на италијанската политичка
Свет

Берлускони е осуден на четири години затвор

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е осуден на четири години затвор поради затајување на данок со неговата компнија Медиасет, јавува Ројтерс. Берлускони е прогласен виновен
Свет

Берлускони нема да учествува на изборите идната година

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони изјави дека нема да ја предводи својата партија на парламентарните избори закажани за пролет следната година. „Нема да ја предадам
Магазин

Најпознатата Бугарка призна за незаборавните ноќи со Берлускони

А1он
По неколку години  шпекулации во медиумите околу  врската со поранешниот премиер на Италија,  Силвио Берлускони, една од најбогатите Бугарки, Дарина Павлова која живее во Рим,
Свет

ФОТО: Тајните тунели во летниковецот на Берлускони направени како база на Џејмс Бонд

А1он
Сите го знаат летниковецот на Силвио Берлускони на Сардинија, местото каде екс италијанскиот премиер ги одржуваше познатите забави со манекенките. Летниковецот кој се простира на