benzin

Македонија

СДСМ бара Владата привремено да се откаже од дел од акцизата за горивата

А1он
СДСМ по последното поскапување на цената на бензините апелира Владата да направи краткорочна и долгорочна стратегија за справување со ценовните шокови и бара привремено да
Економија Македонија

Бензините поскапуваат за два, а дизелот за три денари по литар

А1он
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за два денара по литар, а цената на дизел горивата се зголемува за три денари по литар, одлучи денеска
Економија

ФОТО: Автомобили „кампуваат“ пред бензинските станици

А1он
Покачувањата на горивото кој стартуваат вечерва после полноќ, направија колони од возила пред бензинските станици во земјава. Низ повеќе скопски населби, редици од возила чекаа