bejli

Македонија

Бејли: Апсурдни се обвинувањата дека САД ја дестабилизираат Македонија

А1он
Американскиот амбасадор Џес Бејли денеска остро ги отфрли обвинувањата дека САД се обидуваат да ја поткопаат стабилноста на Македонија и додаде дека тој и САД
Македонија

Бејли: Неопходно е нормално работење на СЈО и спроведување на Пржинскиот договор

А1он
Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли смета дека е добро политичките партии и сите институции да работат на отстранување на пречките за нормално работење на
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска бара брзо решение на кризата, Тодоров избега од новинарите

А1он
Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска по средбата со амбасадорите на ЕУ И САД, Џес Бејли и Аиво Орав кажа дека час поскоро треба да
Македонија

(ВИДЕО) Орав и Бејли по средбата со политичките партии најавуваат можен излез од кризата во текот на неделава

А1он
Амбасадорите на ЕУ и САД, Аиво Орав и Џес Бејли одржаа поединечни средби меѓу претставниците од партиите потписнички на договорот од Пржино. – Имавме средба