BEG

Македонија

Поради дефект, привремено без парно неколку згради во центарот на Скопје

А1он
Поради дефект на секундарната дистрибутивна топлинска мрежа кај објектот на клиниката по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ (т.н. стара градска болница), неколку згради во центарот
Македонија

(ВИДЕО) Куновски: БЕГ врши огромен криминал, парите од фирмата се слеваат на приватни сметки на врхушката на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Компанијата БЕГ А.Д. е основана со цел парите на граѓаните да се испумпуваат на приватни сметки на Кипар за врхушката на ВМРО-ДПМНЕ, обвини Владимир Куновски
Економија

БЕГ почнува со акција за бесплатно приклучување кон топлинската мрежа

А1он
Снабдување со топлина Балкан Енерџи започнува акција за бесплатно приклучување на системот за топлинска енергија. Акцијата ќе трае до 15. септември, а сите заинтересирани потрошувачи