bali

Економија

Само 45 странски туристи го посетиле Бали во 2021 година наспроти шест милиони пред пандемијата

А1он
Популарните дестинации мораа да се справат со значителен пад на туристи во контекст на пандемијата на коронавирус. Сепак, малкумина од нив беа потешко погодени од
Свет

ВИДЕО: Туристи не носеле маски на Бали, по казна прават склекови

А1он
Познатото летно одморалиште во Индонезија, островот Бали од минатата година има воведено задолжително носење на заштитна маска поради коронавирусот, а кршењето на таа обврска се
Свет

Евакуација на 100.000 луѓе од близината на индонезискиот вулкан Агунг

А1он
Вулканот Агунг на индонезискиот остров Бали продолжи да еруптира и денеска, создавајќи столб чад висок 4.000 метри. Индонезиските власти повикаа 100.000 жители на околните населени