amerikanska baza

Свет

(ВИДЕО) Тројца Американци се мртви, 30 повредени во напад на база во Јордан: Ќе одговориме порача Бајден

А1он
Тројца американски војници загинаа, а повеќе од 30 се ранети во напад со беспилотно летало на помала американска база во Јордан, позната како Кула 22,
Свет

Хезболах со дронови нападна американска база во Ирак, САД возвратија

А1он
Американската војска вчера изврши воздушни напади во Ирак како одговор на нападот со беспилотно летало на проирански милитанти врз американска воена база во кој тројца
Свет

Американската воена база во Ирак нападната со дронови

А1он
Три вооружени беспилотни летала се соборени денеска над аеродромот Ербил во северен Ирак, каде се стационирани американски и други меѓународни сили, соопшти антитерористичката служба на