amerikanci

Свет

Авионот со петмина Американци ослободени од притвор во Иран слета во Америка

А1он
Авион со пет Американци, ослободени од притвор во Иран, слета денеска во Америка, јавува Си-Ен-Ен повикувајќи се на американски официјален претставник. Пет американски државјани го
Свет

Трамп бара од државните агенции да вработуваат Американци наместо странци

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша указ со кој се бара од федералните агенции да докажат дека не вработуваат луѓе од странство наместо Американци квалификувани за