amanpur

Свет

Кристијана Аманпур го обвини Трамп за „нацистички говор“

А1он
Американската новинарка Кристијана Аманпур денеска го обвини поранешниот американски претседател Доналд Трамп за „нацистички говор“. „Трамп отиде толку далеку што рече дека ќе биде диктатор
Свет

Аманпур се извини поради паралелата меѓу власта на Трамп и нацистите

А1он
Водителката на Си-Ен-Ен, Кристијана Аманпур се извини откако во нејзина емисија го спореди мандатот на американскиот претседател Доналд Трамп со нацистичкиот погром изведен во Кристалната