alekasandar kiracovski

Македонија

Арсовски: Зошто обвинителството се уште не отвора истрага за 350.000 евра рекет кои ги земале Заев, Богоев и Кирацовски

А1он
Јавноста и граѓаните вчера имаа можност да ги чујат како изгледаат од блиску криминалот и корупцијата на СДСМ и кланот Заеви кој што раководеше и
Македонија

Кирацовски: Кворум имавме, а Талат Џафери нека одговори зошто не дозволи гласање

А1он
Генералниот секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски го повика Талат Џафери да и одговори на јавноста зошто ја прекина седницата и со тоа го