alagozovski

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Целта на власта е да се намали масовноста на протестите на културните работници

А1он
Роберт Алаѓозовски е очаен во обидoт да се минимизира значењето на протестот на вработените во културата, влат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ како реакција на пресот на
Македонија

(Видео) Алаѓозовски: Подготвен е нацрт на колективниот договор за вработените во културата

А1он
СДСМ подготви Нацрт на колективниот договор за вработените во културата, изјави попладнево на прес-конференција, претседателот на Комисија за култура на СДСМ, Роберт Алаѓозовски, по најавите