Жиру сериозен за напуштање на Челзи

Од:

Оливие Жиру сериозно размислува за заминување од Челзи, не доби доволно простор во лондонскиот клуб и летоска најверојатно ќе ја смени средината.

Извонредно играше во Лига Европа каде против Динамо Киев постигна три голови.

– Не се плашам да се спуштам едно ниво пониско за да може да играм. Можно е да ја завршам кариерата во Франција, изјави искусниот напаѓач.

На прашање дали Лион е опција, Жиру вели:

– Лион е споменат бидејќи претседателот на тој клуб зборуваше за тоа. Многу сум среќен заради интересирањето од Франција.

Би можело да ве интересира

Лампард: Челси не заслужи ваков пораз

Виктор Јованов

Сари: Ќе се бориме до крај за топ 4

Казната на Челзи останува на сила

Сари: Англиските тимови не се конкурентни во Европа

Челзи и Азар повторно седнуваат на преговарачка маса

Сари за можниот отказ: Проблемот го прават новинарите