Вулверхемптон денеска на домашен терен го победи Манчестер Сити

Од:

Фудбалерите на Вулверхемптон денеска на домашен терен го победија Манчестер Сити со резултат 2:1 (1:0) во седмото коло од Премиер лигата.

Клубот од Манчестер го забележа вториот последователен пораз, кој во средата загуби од Њукасл со 1:0 во натпреварот од Лига купот.

Најпрво Рубен Дијас си постигна автогол во 13. минута, додека Хванг Хи Чан беше прецизен во 66. минута за Волвс. Стрелец на единствениот гол за актуелниот шампион беше Јулијан Алварез во 58. минута.

Би можело да ве интересира

Гвардиола откри што ќе направи доколку Манчестер Сити биде исфрлен од лигата

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Бизарна снимка на Етихад, ѕвездата на Сити остана без заб

Предраг Петровиќ

Хајка во Британија поради спонзорот на Црвена Звезда

Предраг Петровиќ

Марез официјално во Ал Ахли

Белгиецот ќе го пропушти почетокот на новата сезона

Предраг Петровиќ

Невидена машина за голови-Халанд на 22 години има веќе 227 гола