Владата го одобри Општиот протокол за спортски натпревари во услови на пандемија

Од:

На денешната седница, Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да го одобри Општиот протокол за организирање на спортски натпревари во услови на пандемија со Ковид-19.

Целта на протоколот, како што информира владината прес-служба, е спречување на ширење на коронавирусот меѓу спортисти, спортски работници, службени лица и сите останати лица вклучени во одигрување и организација на натпреварите.

Овој протокол, како и сите други кои досега ги усвои Владата, можат да се најдат на нејзината веб-страница.

Би можело да ве интересира

Полицијата во Тетово растури свадба со 110 гости

Над 22 илјади граѓани три месеци ги чекаат пратениците за да добијат 6.000 денари помош од државата

Мицкоски: Заев на сила протурка гласање за доверба на Владата во Собранието

Жарко Настоски

Заев побара пратениците да гласаат за доверба на Владата

Кристијан Ландов

Влада: Најновиот извештај на Фридом Хаус констатира напредок со позитивни оценки за реформите

Ана Ололовска

Усвоена новата Концепција за основното образование, од Владата велат дека е во најдобар интерес на децата

Жарко Настоски