ВИДЕО: Најемотивниот момент во кариерата на српскиот тенисер, Новак во солзи ја прослави победата во Австралија

Од:

Новак Ѓоковиќ е шампион на Австралија Опен и повторно прв на АТП листата. Српскиот тенисер ја освои Австралија една година откако беше депортиран од таа земја како криминалец.

Тој мирно ја прифати победата, се поздрави со ривалот, а потоа отиде до својата ложа.

Сè изгледаше нормално. Новак бурно славеше со својот тим, а потоа ги прегрна братот Марко и мајката Дијана. Започна да плаче и седна на подот.

Емоциите се префрлија од ложата на останатите на трибините, па многу фанови на најдобриот тенисер на светот беа во солзи.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ и официјално се повлече од списокот на учесници на Мастерсот во Мајами

Американски новинар ги откри начините на кои Новак Ѓоковиќ се обидувал да влезе во САД

Катерина Павлова-Николовска

Новак Ѓоковиќ немаше избор, се повлече од Индијан Велс

Катерина Павлова-Николовска

Пораз на Ѓоковиќ во полуфиналето во Дубаи, Медведев го реши во два сета

Ана Ололовска

Ѓоковиќ се намачи за триумф против квалификант на турнирот во Дубаи

(ВИДЕО) Јелена му запеа на Новак Ѓоковиќ: „Откако се заљубив во тебе“

Ана Ололовска