Весели уште три години во Фенербахче

Од:

Кошаркарот Јан Весели го продолжи договорот со Фенербахче до 2022 година, објавен денеска клубот од Истанбул.

Весели кој важи за еден од најдобрите центри во Европа, потпиша нова соработка со Фенербахче само еден ден по освојувањето на турскиот куп.

Тој во Фенербахче е од 2014 година. Со турскиот тим има трофеј во Евролигата и две титули во Турција.

Во својата кариера, Весели има настапи во НБА за екипите на Денвер и на Вашингтон.

Би можело да ве интересира

Фенербахче со импресивен пресврт против Барса во Евролигата

Фенербахче со важна победа во Евролигата

ЛЕ: Фенербахче со минимална победа над Зенит

Лидерот во Евролигата се врати на победите

Обрадовиќ стигна до јубилејна 300. победа со Фенербахче

Ана Ололовска

Прва титула европски шампион за Фенербахче

Ана Ололовска