Васоски го донесе Аврамовски во Сараево

Од:

Македонскиот репрезентативец, Даниел Аврамовски, кариерата ќе ја продолжи во Сараево. На трансферот на Аврамовски инсистираше новиот тренер на Сараево, Александар Васоски.

dobivaj vesti na viber

Аврамовски, деновиве ќе им се приклучи на новите соиграчи во Анталија. Аврамовски од септември е без клуб, откако ја раскина соработката со Кајзериспор.

26-годишниот фудбалер кариерата ја започна во Работнички, има играно за Македонија ЃП, Црвена звезда, ОФК Белград, Олимпија, Војводина и Вардар.

Би можело да ве интересира

Фудбалската лига во Македонија пропаѓа поради монополизација на пазарот

Горан Наумовски

Шкендија со четири контролни дуели на зимските подготовки во Анталија

Ана Ололовска

Бразилско засилување во редовите на Шкендија

Ана Ололовска

Костадинов нов член на полски Пјаст Гливице

А1он

ФИФА ранг-листа: Македонските фудбалери ја завршуваат годината на 67. место

А1он

Фудбалска пресметка на Македонија и Бугарија во Лигата на нации

А1он