Вардар се врати во фудбалската елита на Македонија

Од:

Најтрофејниот македонски клуб Вардар се врати во Првата лига откако убедливо го победи ФК Скопје на баражот во Кавадарци со 3-0. Двоен стрелец беше Дарко Размоски, кој го отвори резултатот уште во третата минута, а потоа и во 49.минута од мечот.

Работата за Скопје ја отежна Миле Тодоров кој направи глупост во 35.минута, фрли факел од тревникот кон трибината на Комити, а судијата Александар Ставрев му покажа директен црвен картон поради неспортско однесување.

Би можело да ве интересира

Фудбалерите на Вардар останаа без плата, Комитите собираат пари: Цобе сите не изневери

Горан Наумовски

Македонците од Мала Преспа и Голо Брдо ќе го бодрат ФК „Вардар“

Ана Ололовска

Глигоров: За брзо време Вардар пак ќе освојува трофеи

А1он

По само четири кола, „Вардар“ му врачи отказ на тренерот Симов

А1он

Прволигашите ја преместија шеснаесетфиналната пречка во Купот, Вардар на пенали славеше во Прилеп

А1он

ВИДЕО: ФК Вардар со ново раководство во новата фудбалска сезона

Ана Ололовска