Вардар поразен од Динамо Киев во контролна средба

Од:

Екипата на Вардар доживеа пораз и на вториот контролен натпревар на подготовките во Анталија. Украинскиот тим Динамо Киев ги совлада „црвено-црните“ со убедливи 4:0.

Вардарци иако на моменти имаа рамнотежа во играта и во поседот на топката, сепак, противникот ги искористи своите шанси и постигна четири голови.

Првиот гол падна во 5. минута, откако Бујалски со удар од 15-16 метри го совлада Гачевски, упатувајќи ја топката во долниот десен агол. Вториот гол го постигна Сидорчук откако по една нафрлена топка, убаво ја зафати топката, и го совлада Гачевски. На 0:3 зголеми Дуелунд во 29. минута по акцијата од десната страна.

Во второто полувреме Динамо Киев користи уште една шанса во 86. минута. Ѓурковски стартуваше над еден противнички играч, и беше покажан пенал. Сигурно го реализираше Русин, и ги постави конечните 4:0.

Би можело да ве интересира

„Кит Го“ ремизираше со Тиквеш, „Каменица Саса“ убедлива против Плачковица

Ана Ололовска

ПМФЛ: Работнички ја совлада Академија Пандев

Ана Ололовска

Распродадени билетите за дуелот Македонија – Косово

Ана Ололовска

Познати двојките за полуфиналето на Купот на Македонија

Ана Ололовска

Силекс и Шкендија одиграа нерешено

Ана Ололовска

Вардар му го нанесе првиот пораз на Борец на домашен терен оваа сезона

Ана Ололовска