Тренчовски продолжува во кувајтскиот шампион Ал-Араби

Од:

Поранешниот стратег и еден од основачите на Академија Пандев, Југослав Тренчовски, ги напушти редовите на македонскиот фудбалски прволигаш и тренерската кариера ја продолжува во Кувајт.

Тренчовски, како што е соопштено, ја прифати поканата од шампионот на Кувајт, тимот на Ал-Араби, каде ќе продолжи како технички директор на младинската школа и тренер на Б-тимот.

– Академија Пандев ти се заблагодарува за сè што имаш направено за нашиот клуб, а како круна на твојата макотрпна работа беше и првиот клупски сениорски трофеј и излез во европските натпреварувања. Ти посакуваме многу успеси во првиот интернационален предизвик и во иднина твоето новостекнато фудбалско и организациско искуство да го пренесеш за развој на македонскиот фудбал“, соопшти струмичкиот прволигаш.

Би можело да ве интересира

Познати четвртфиналистите во македонскиот фудбалски куп

А1он

Главниот кондиционен тренер на УЕФА елитни судии, Вернер Хелсен „на тренинг“ со македонските арбитри

Ана Ололовска

Беари го објави списокот на повикани фудбалери за натпреварите со Турција

Ана Ололовска

Сиромашно коло со голови во ПМФЛ

Ана Ололовска

Пет натпревари попладнево во ПМФЛ

Ана Ололовска

У17: Македонските фудбалски кадети ги почнаа подготовките за евроквалификациите

А1он