Шпанскиот крал ги пречека европските шампиони

Од:

Двократните европски и актуелните светски шампиони – фудбалерите на Шпанија беа пречекани и од шпанскиот крал.

„Сите ние сме многу горди на вас, вие сте големи играчи, но сте уште поголем тим“, им рече шпанскиот крал на фудбалерите на приемот на тимот во хотелот „Barahas“.

 

 

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Жедната страна на ЕУРО 2012

Ана Ололовска

Балотели заслужува неколку шлаканици

Ана Ололовска

Пред натпреварот со Германија, Балотели ја чул најдобрата вест во животот!

Ана Ололовска

Бакнеж за насловна страна

Ана Ололовска

ФОТО: Како се славеше победата на Шпанија

Ана Ололовска

Шпанија е европски шампион, ја декласираше Италија во финалето!

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

14 + four =