Балотели заслужува неколку шлаканици

Од:

Поранешниот италијански репрезентативец Паоло ди Канио не е воодушевен од играта на Марио Балотели. Тој вели дека Балотели заслужува неколку шлаканици за своето однесување.

-Тој не игра за тимот, туку за себе, убеден дека сè се врти околу него, вели Канио.

Според него, ако некој заслужува пофалба, тоа е Антонио Касано. Тој бил вистински херој кој го предводел тимот до финалето.

Иако Балотели со два гола ја торпедираше Германија во полуфиналето, Ди Канио, вели дека тоа воопшто не е важно.

-Јас на тој натпревар видов само човек кој со душа чека судијата да отсвири крај на натпреварот за да ги прими честитките за постигнатите голови, ништо друго“, изјави Канио.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Жедната страна на ЕУРО 2012

Ана Ололовска

Шпанскиот крал ги пречека европските шампиони

Ана Ололовска

Пред натпреварот со Германија, Балотели ја чул најдобрата вест во животот!

Ана Ололовска

Бакнеж за насловна страна

Ана Ололовска

ФОТО: Како се славеше победата на Шпанија

Ана Ололовска

Шпанија е европски шампион, ја декласираше Италија во финалето!

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

3 × two =