Пред натпреварот со Германија, Балотели ја чул најдобрата вест во животот!

Од:

Поранешната девојка на Марио Балотели, Рафаела во интервју за списанието Chi откри дека очекува бебе од италијанскиот фудбалер.

„Му се јавив на Марио, малку пред полуфиналниот натпревар против Германија и му реков – се сеќаваш ли кога сонувавме да станеме родители? Е па тој сон се исполни“, раскажа италијанската телевизиска старлета Рафаела.

„Прво молчеше некое време, а потоа ми рече – Ми ги даде најдобрите вести! После ова тој ги постигна двата гола за влез во финале на ЕУРО 2012“, додаде таа.

Ова за италијанските медиуми е голема вест, со оглед дека двојката не е повеќе заедно.

„Им кажав само на мајка ми и брат ми. Тогаш Марио не сакаше ни да ме чуе. Беше тоа избор кој немаше врска со нашата љубов. Знам дека ме сака колку и јас него. Во моментов се обидуваме да ја обновиме нашата врска“, додаде Рафаела.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Жедната страна на ЕУРО 2012

Ана Ололовска

Балотели заслужува неколку шлаканици

Ана Ололовска

Шпанскиот крал ги пречека европските шампиони

Ана Ололовска

Бакнеж за насловна страна

Ана Ололовска

ФОТО: Како се славеше победата на Шпанија

Ана Ололовска

Шпанија е европски шампион, ја декласираше Италија во финалето!

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

10 + twenty =