Серхио Рамос по 18 години се враќа во Севиља

Од:

Поранешниот шпански фудбалски репрезентативец Серхио Рамос кариерата ќе ја продолжи во Севиља, пренесуваат шпанските медиуми.

Рамос денеска пристигна во Севиља каде по лекарските прегледи треба да потпише договор со шпанскиот клуб. По 18 години се враќа во клубот каде ја започна својата играчка кариера.

“Ова е многу посебен ден. Со нетрпение очекувам да се вратам дома, ви благодарам за топлото добредојде. Сега треба да ги поминеме медицинските тестови и потоа да го потпишеме договорот”, изјави Рамос по пристигнувањето во Севиља.

Би можело да ве интересира

Рамос пред деби во дресот на ПСЖ

А1он

ПСЖ го промовираше Серхио Рамос

Рамос има понуди од ПСЖ, Јунајтед и Сити

Ана Ололовска

Рамос за првпат во кариерата ќе го пропушти Ел класико во Ла Лига

ПСЖ му нуди тригодишен договор на Рамос

Жарко Настоски

Реал Мадрид ќе му понуди нов договор на Рамос до летото 2023 година

А1он