Ракометарите на Еурофарм Пелистер му гостуваат на Рајн Некар Левен

Од:

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен.

Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и во рамки на четвртото коло, силите ќе ги одмерат со фаворитот во групата „Д“ – Рајн Некар.

Европската ракометна федерација за дуелот меѓу Рајн Некар Левен и Еурофарм Пелистер кој ќе почне во 20.45 часот, ја делегира судиската двојка Aндреј и Сандро Смаилагиќ од Шведска.

Како што е познато во првите два натпревара од ракометната Лига на Европа, Еурофарм Пелистер загуби од ГОГ Гудме и ремизираше со Кадетен Шафхаузен, а во дополнителен термин ќе се одигра одложениот натпревар од првото коло со Татабања од Унгарија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Полицаец со пендрек го удри репрезентативецот Филип Талески

Ана Ололовска

Македонските ракометари во група со Франција и Германија на ЕУРО 2024

Ана Ололовска

Македонските ракометарки во група со Шпанија, Литванија и Азербејџан во квалификациите за ЕП2024

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Горан Наумовски

Александар Јовиќ нов тренер на РК Еурофарм Пелистер

Ана Ололовска

Среќно „ракометно реми“ на Еурофарм Пелистер со Агуаш Санташ 27:27

Ана Ололовска