Пуштени во продажба билетите за следните три натпревари на Вардар во ракометната ЛШ

Од:

Со цел да им се овозможи на навивачите навреме да обезбедат билет за некој од следните три домашни натпревари на Вардар 1961 во Лигата на шампиони (ЛШ), од денеска почнува продажбата на влезници за дуелите против Монпеље, Кил и ПИК Сегед, соопшти претпладнево македонскиот ракометен шампион.

Следен предизвик за Вардар 1961 ќе биде дуелот против француски Монпеље на 13 октомври во Скопје, по што „црвено – црните“ во салата „Јане Сандански“ ќе им бидат домаќини на германски Кил, на 27 октомври, и унгарски ПИК Сегед, на 25 ноември.

Согласно ковид протоколите, максималната исполнетост на салата „Јане Сандански“ ќе биде 30 отсто од вкупниот капацитет, или 1.800 лица, а за навивачите е задолжителен сертификат со примена најмалку една доза вакцина против Ковид-19 или потврда за прележан коронавирус.

Цената на влезниците се движи од 350 до 450 денари.

Би можело да ве интересира

Продолжува „црната“ серија за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите

А1он

Вујовиќ: Вардар не е оној од шампионските денови, но мораме да ја прекинеме серијата порази

Ана Ололовска

Вујовиќ: Грешките во вториот дел нè чинеа пораз

Ана Ололовска

Вардар го забележа четвртиот пораз по ред во ракометната Лига на шампиони

А1он

Вујовиќ пред дуелот со Пик Сегед: Со храбра игра да ја прекинеме серијата порази

Вториот тим на Еурофарм Пелистер го совлада ракометниот шампион Вардар

Ана Ололовска