Познат тенисер обвинет за малтретирање и демнење

Од:

Поранешната девојка на Давид Налбандијан, Арачели Торадо го обвини славниот тенисер за малтретирање и демнење, пренесуваат светските медиуми.

Таа го обвини и дека во нејзиниот стан пронашлa камера инсталирана од Аргентинец.

Манекенката Арасело Торадо отишла во полиција каде поднела пријава против своето поранешно момче. Нивната врска траеше неколку месеци пред да раскинат. Тогаш Арачели ја поднесе првата жалба, велејќи дека Налбандијан ја малтретирал во април 2023 година, откако ја прекинала врската. Меѓутоа, тогаш полицијата решила да се откаже од обвинението бидејќи немало доволно докази.

Меѓутоа, тогаш Арачели открила нешто во нејзиниот стан што ќе му даде нови димензии на случајот. Поточно, нејзиниот брат нашол камера во отворот за воздух, за која претпоставувала дека таму ја оставил нејзиното поранешно момче Давид Налбандијан.

Станува збор за камера која била поврзана на интернет и можела да испраќа слики на мобилен телефон.

Арачели повторно отишла во полиција, само што овој пат со себе имала многу повеќе докази. Давид Налбандијан во аудио порака и признал дека ја поставил камерата, но и рекол дека никогаш не ја користел. Сепак, тоа беше доволен материјал за полицијата да покрене нова истрага.

Покрај полицијата истрага покрена и Министерството за правда, па Давид Налбандијан ќе мора да оди на суд.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Aвстралиски тенисер тешко претепан, го удираат додека дека лежи на земја

Предраг Петровиќ

Рубљов и Касаткина би можеле да се откажат од руските државјанства