Пике кажа што мисли за можното заминување на Меси од Барселона

Од:

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, смета дека управата на клубот треба да се договори со напаѓачот Лионел Меси.

dobivaj vesti na viber

„Не го гледавме Меси толку често во овој период. Негова лична одлука беше да ја напушти Барселона, колку што знам. Лео како никој друг, го заслужи правото да направи избор,“ го цитира ЕСПН Пике.

„Да бев претседател, ќе се однесував поинаку. Едноставно, треба да се договорите со играчот кој даде многу на клубот во текот на овие 16 години. Меси заслужи многу, новиот стадион на клубот треба да биде именуван во негова чест,“ додаде Пике.

Во летниот преоден рок, 33-годишниот Аргентинец сакаше да ја напушти Барселона. Главен претендент за Аргентинецот беше Манчестер сити.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

Предраг Петровиќ

Меси: Првата година во ПСЖ ми донесе многу емоции

А1он

Во судар на возови кај Барселона еден загинат и 85 повредени патници

А1он

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

А1он

Меси позитивен на ковид

Катерина Павлова-Николовска

Нови случаи на коронавирус во Барселона, Чави нема на располагање ниту 11 фудбалери

А1он