pike

Магазин

ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

А1он
Раскинувањето на Шакира и Пике и го уништи љубовниот живот на пејачката, но затоа и цветаат рози во нејзината музичка кариера. Песната „Te Felicito“, која
Спорт

Пике: Добро е што Реал нема ракометарски или хокеарски тим – и таму ќе се жалат

А1он
Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, најде нова прилика да го нападне големиот конкурент Реал Мадрид. Тој го критикуваше тимот од Мадрид за нивните претензии против
Магазин

Шакира и Пике се разделуваат поради референдумот за независност на Каталонија

А1он
Популарната пејачка Шакира и фудбалерот на Барселона, Пике се разделуваат, објавија денес светски медиуми наведувајќи дека причината за тоа е референдумот за независност на Каталонија.