pike

Магазин

Жерар Пике за разделбата со Шакирa: „Луѓето не знаат ни десет отсто од вистината“

А1он
Пред една година главна тема на социјалните мрежи беше раскинувањето на Шакира (46) и Жерар Пике (36), кои се разделија по дванаесет години врска. Пејачката
Магазин

ВИДЕО: Пике го изнервираа на сред прослава скандирајќи „Шакира, Шакира“

А1он
Веќе е познато дека поранешниот фудбалер не сака ни да ги слуша песните на бившата сопруга додека се забавува, а најновата непријатност сигурно му ја
Магазин

ВИДЕО: Новата девојка на Пике ја удри главата во билборд, тој се смее

А1он
Жерар Пике и неговата нова девојка Клара Чиа Марти се шетаа низ Барселона држејќи се за рака, а неговата нова партнерка имаше мала несреќа додека
Спорт

Шакира го „уништи“ Пике со новата песна: Ти смени Ферари за Твинго, Ролекс за Касио!

А1он
Колумбиската поп-ѕвезда, Шакира, во својата нова песна очигледно „удри“ по својот поранешен долгогодишен партнер Жерард Пике и неговата нова девојка по разделбата во 2022. Шакира
Спорт

Пујол и Рамос му дадоа поддршка на Пике: Не може да ти ја одземат среќата

А1он
Неочекуваното пензионирање на Жерар Пике сè уште е ударна вест во шпанските медиуми. Неговите долгогодишни партнери во одбраната Серхио Рамос и Карлес Пујол не останаа
Магазин

ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

А1он
Раскинувањето на Шакира и Пике и го уништи љубовниот живот на пејачката, но затоа и цветаат рози во нејзината музичка кариера. Песната „Te Felicito“, која