sakira

Магазин

Која е жената која е во фокусот на новата песна на Шакира: Колумбијката разоткри уште една драма

А1он
Шакира со својата музика не престанува да го довикува поранешниот партнер Жерар Пике, но и неговото семејство, а изгледа дека во последната песна дојде редот
Магазин

ВИДЕО: Пике го изнервираа на сред прослава скандирајќи „Шакира, Шакира“

А1он
Веќе е познато дека поранешниот фудбалер не сака ни да ги слуша песните на бившата сопруга додека се забавува, а најновата непријатност сигурно му ја
Магазин

Нова истрага против Шакира: Се соочува со осум години затвор

А1он
Шпанскиот суд денеска објави дека отворил нова истрага против колумбиската музичка ѕвезда Шакира, во врска со наводната измама на приходот и данокот на додадена вредност
Магазин

Нова истрага против Шакира: Се соочува со осум години затвор

А1он
Шпанскиот суд денеска соопшти дека отворил нова истрага против колумбиската музичка ѕвезда Шакира, во врска со наводната даночна измама на приходите и додадената вредност во
Магазин

Шакира конечно проговори: „Пике ме изневери и ме предаде додека татко ми беше на интензивна нега!“

А1он
Шакира не мислела дека ќе „преживее“ кога дознала дека Жерар Пике ја „изневерил“ додека нејзиниот татко бил на интензивна нега. „Тој дојде во Барселона да
Магазин

По разводот со Пике, Шакира продолжува да страда: Проблемите не престануваат

А1он
Мајката на познатата пејачка Шакира наводно била итно пренесена во болница откако и бил откриен згрутчување на ногата. Нидија Рипол, наводно, прво доживеала мозочен удар,
Магазин

ВИДЕО: Гужва пред куќата на Шакира-пејачката се расплака

А1он
Колумбиската пејачка Шакира вчера го прослави својот 46-ти роденден, а пред нејзината куќа ја пречека толпа обожаватели кои во еден момент ја расплакаа и таа
Магазин

ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

А1он
Раскинувањето на Шакира и Пике и го уништи љубовниот живот на пејачката, но затоа и цветаат рози во нејзината музичка кариера. Песната „Te Felicito“, која