sakira

Магазин

ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

А1он
Раскинувањето на Шакира и Пике и го уништи љубовниот живот на пејачката, но затоа и цветаат рози во нејзината музичка кариера. Песната „Te Felicito“, која
Магазин

Шакира во костим за капење дизајниран по нејзина идеја

А1он
Колумбиско-американската пејачка Шакира на Инстаграм го покажа својот нов костим за капење, дизајниран по нејзина идеја. Изработката е на нејзина пријателка по име Бего, но
Магазин

Шакира и Пике се разделуваат поради референдумот за независност на Каталонија

А1он
Популарната пејачка Шакира и фудбалерот на Барселона, Пике се разделуваат, објавија денес светски медиуми наведувајќи дека причината за тоа е референдумот за независност на Каталонија.