Пандев се запиша во историјата на Серија А со 100 постигнати гола

Од:

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев се запиша во историјата на италијанската Серија А со постигнати 100 голови.

Во текот на својата кариера настапувајќи во италијанското првенство, Пандев голови покрај за Џенова постигнуваше и за Наполи, Интер, Лацио и Анкона.

Македонецот синоќа на дуелот со Беневенто кој заврши 2:2, ги постигна двата гола за Џенова. Со овие два погодока, Горан Пандев стигна до вкупно шест во тековната сезона.

Џенова по 32 кола има 33 бода и е на 14. место.

Би можело да ве интересира

Пандев за грчки спортски портал: Би ги дал сите освоени трофеи за да одам на Европско со репрезентација

Ана Ололовска

ВИДЕО: Македонија води на полувреме против Германија во Дуизбург, Пандев стрелец во судиското продолжение

Жарко Настоски

Каратистката Вероника Костовска и фудбалскиот ас Горан Пандев се најуспешните македонски спортисти за 2020 година

Жарко Настоски

Пандев распали по челниците на ФФМ: Вие сте луѓе што не му мислат добро на македонскиот фудбал

Жарко Настоски

Пандев: Се надевам дека ќе имаме голема навивачка поддршка на Европското првенство

ВИДЕО: Луда прослава на фудбалерите, Пандев е главен на забавата

Катерина Павлова-Николовска