Нејмар најверојатно ќе мора на операција, ќе го пропушти остатокот од сезоната

Од:

Повредата на најскапиот фудбалер на светот Нејмар по се изгледа е посериозна од првичните најави кои доаѓаа од Пари Сен Жермен.

dobivaj vesti na viber

Според „Л’Екип“, напаѓачот на ПСЖ со веројатност од 90 проценти ќе треба операција на десното стапало поради што, 26-годишниот Бразилец може да го пропушти остатокот од тековната сезона.

Во извештаите на француските медиуми с енаведува дека Нејмар тешко може да стапне на порведената нога.

Првата ѕвезда на ПСЖ се повреди на на 23 јануари во натпревар од 1/16 финалето на купот на Франција против Стразбур (2:0).

Би можело да ве интересира

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

Ана Ололовска

Гризман му даде поддршка на Умтити: Без него немаше да го освоиме СП, тој е примерен професионалец

Ана Ололовска

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

Ана Ололовска

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

А1он

Ковач пред отказ во Монако

Ана Ололовска

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата плата на фудбалерот

Ана Ололовска