Мукаетов им ја честита на репрезентативците победата над Данска

Од:

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, синоќа отиде во соблекувалната на репрезентативците да им ја честита големата победа над светскиот првак Данска.

„Црвено-жолтите“ во СЦ „Борис Трајковски“ предводени од селекторот и капитен Кирил Лазаров со 33:29 го поразија големиот фаворит и направија голем исчекор кон пласман на Европското првенство 2022.

Македонските ракометари покажаа дека имаат квалитети да се „носат“ со најдобрите. Секако голема заслуга за тоа има РФМ со Мукаетов на чело, обезбедувајќи за сите македонски репрезентации врвни услови за подготовки и секаква друга логистичка поддршка.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Полицаец со пендрек го удри репрезентативецот Филип Талески

Ана Ололовска

Македонските ракометари во група со Франција и Германија на ЕУРО 2024

Ана Ололовска

Македонските ракометарки во група со Шпанија, Литванија и Азербејџан во квалификациите за ЕП2024

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Горан Наумовски

Александар Јовиќ нов тренер на РК Еурофарм Пелистер

Ана Ололовска

Среќно „ракометно реми“ на Еурофарм Пелистер со Агуаш Санташ 27:27

Ана Ололовска