Махрез заврши во болница

Од:

Ријад Махрез кој неодамна го напушти Манчестер Сити и потпиша за Ал-Ахли заврши во болница во Саудиска Арабија.

Поранешниот играч на Сити се најде во неволја. Имено, тој отишол на ручек во ресторан и се затрул со храна.

Поради силни стомачни болки имал проблеми и со дишењето, па лекарите му дале кислород.

Би можело да ве интересира

Роберто Баџо претепан и ограбен во својата вила додека гледал фудбалски натпревар

Горан Наумовски

Јајца Л класа, суџук, пудинг од чоколадо: Што ќе се јаде во охридскиот затвор годинава

Понижување на лекарите и на пациентите – цела ноќ дежурство со една кифличка за вечера

Анита Петровска Рајковиќ

Политички скандал: Откажан мечот меѓу Фенербахче и Галатасарај во Саудиска Арабија

На божиќна забава во Франција, 700 работници на „Ербас“ се затруени со храна

ЕК: Македонија e добро подготвена во делот на безбедноста на храната