Кутињо на чекор до трансфер во Арсенал

Од:

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо е пред трансфер во Арсенал и враќање во Премиер лигата, каде со успех претходно настапуваше за екипата на Ливерпул.

dobivaj vesti na viber

Според англиските и шпанските медиуми, 29-годишниот Кутињо не е во плановите на новиот тренер на Барселона, Чави, и се поизвесно е дека во јануарскиот преоден рок ќе го напушти каталонскиот клуб.

Кутињо во периодот од 2013 до 2018 година настапуваше за Ливерпул, а потоа за сума од 120 милиони евра се пресели во Барселона. Сепак, Бразилецот не успеа да се наметне во редовите на Барселона и неговата пазарна вредност значително опадна. Една сезона мина како позајмен фудбалер во Баерн Минхен, но германскиот гигант не сакаше да го откупи неговиот договор.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он