Кутињо на чекор до Арсенал

Од:

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо би можел да ја продолжи кариерата во Арсенал, пренесува каталонски „Спорт“.

Како што се наведува, Кутињо е близу да се пресели во тимот од Лондон и да се врати во Премиер лигата, по не многу успешниот заем во Баерн од Минхен.

Баварскиот гигант не сака да го откупи договорот од Барселона, а не се знае колкава компензација бара каталонскиот клуб за играчот од средниот ред, но се знае дека Барса сака да се „ослободи“ од него заради високата плата.

Во претходниот период Тотенхем се споменуваше како можен иден клуб на Кутињо, но уште се чека последниот потег на Жозе Мурињо.

Кутињо оваа сезона одигра 34 натпревари на сите натпреварувања во Баерн и постигна девет гола.

Би можело да ве интересира

Арсенал го освои Суперкупот на ФА победувајќи го Ливерпул на пенали

Предраг Петровиќ

Вилијан и официјално е играч на Арсенал

А1он

Озил: Го сакам Арсенал, останувам!

А1он

Арсенал може да го пушти Лаказет во Јувентус, во замена за Даглас Коста

А1он

Обамејанг предводник на Арсенал до трофејот во ФА Купот

А1он

Артета: Мотивирани сме да победиме

А1он