Арсенал се сопна дома против Брентфорд

Од:

Лидерот на табелата во Премиерлигата, тимот на Арсенал, втор натпревар не знае за победа. „Топчиите“ одиграа само 1:1 на домашен терен против Брентфорд и му понудија нова шанса на Манчестер Сити да се доближи на врвот.

Тросар донесе водство за Арсенал со голот во 66.минута, но Тони успеа да израмни осум минути подоцна.

Лестер го декласира Тотенхем со 4:1, иако гостите поведоа со голот на Бетнтанкур во 14.минута. Сепак, Лестер славеше убедливо, а стрелаа Менди, Медисон, Ихеаначо и Барнс.

Вулверхемптон со 2:1 на гости го победи Саутемптон, а Фулам славеше дома против Нотингем Форест со 2:0.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Ужасни сцени: Се запали авионот на фудбалерките на Арсенал

(ВИДЕО) Мајсторија: Фудбалерот на Спортинг од центарот постигна гол против Арсенал

Предраг Петровиќ

Чудесен пресврт на Арсенал, победи и Челси

ВАР-судијата „заборавил“ да ги нацрта офсајд-линиите при голот на Брентфорд?

Горан Наумовски

Арсенал за Каиседо подготви 85 милиони евра

Арсенал и Тотенхем во трка за светскиот шампион од Брајтон