Гвардиола потврди, Феран Торес е блиску до трансфер во Барселона

Од:

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, потврди дека Барселона преговара за трансфер на напаѓачот на „граѓаните“, Феран Торес.

dobivaj vesti na viber

– Нема да купуваме напаѓач во јануари. Феран Торес и Барселона? Сè уште нема официјални информации. Знам дека преговорите се во тек и страните се блиску до договор, тоа е сè. Кога клубот ќе објави официјално, тогаш сè ќе биде познато, изјави Гвардиола, за „Manchester Evening News“.

Претходно беше објавено дека Феран Торес ќе се пресели во Барселона за 55 милиони евра.

Дваесет и едногодишниот Шпанец настапува за Манчестер сити од август 2020 година, а во сезоната 2021/22 постигна три гола и една асистенција на седум настапи за тимот.

Би можело да ве интересира

Гвардиола: Не се грижете, јас нема да сум Алекс Фергусон

А1он

Гаврдиола: Главна цел е да се пласираме во ЛШ

А1он

Гвардиола ќе го наруши спокојот на „Сантијаго Бернабеу“

А1он

Флик, Гвардиола, Манчини и Тухел претенденти за наградата тренер на годината според ФИФА

А1он

Гвардиола: Натпреварот против Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед, има многу натпревари во Премиер лигата, во Лигата на шампионите – само шест

А1он

Левандовски: Гвардиола ме научи да гледам на фудбалот поинаку

Ана Ололовска