Ѓоковиќ дозна кои му се ривалите на завршниот Мастерс во сезоната

Од:

Новак Ѓоковиќ дозна кои му се ривалите во групната фаза на завршниот Мастерс во сезоната.

Последниот АТП турнир во сезоната е закажан за 12-19 ноември во Торино.

Титулата ја брани Ѓоковиќ, кој шест пати го освојуваше завршниот Мастерс.

По волја на електронската ждрепка, Новак ќе биде во групата со Јанико Синер, Стефанос Циципас и Холгер Руне.

Би можело да ве интересира

Новак Ѓоковиќ откри кога ќе ја заврши кариерата

Ѓоковиќ е поразен од Јаник Синер во полуфиналето на Австралија Опен

Горан Наумовски

(ВИДЕО) По четири часа борба, Ѓоковиќ влезе во полуфиналето на Австралија опен: „Исцрпен сум“

Катерина Ѓуровски

Ѓоковиќ испиша нова историја во Мелбурн

А1он

Ѓоковиќ ја започна одбраната на титулата на Австралија опен со победа против Прижмиќ

Алкараз посака финале со Ѓоковиќ

Горан Наумовски