ФК „Шкупи“ ќе донира 10.000 евра за семејства во Драч

Од:

Фудбалскиот клуб „Шкупи“ ја информираше јавноста дека направиле хуман гест со тоа што ќе донираат 10.000 евра за семејствата кои се загрозени од земјотресот во албанскиот град Драч.

dobivaj vesti na viber

На состанок на раководството на клубот од скопски Чаир било одлучено да се донираат 10 илјади евра за помош во градот погоден од природната катастрофа со човечки жртви и повредени. Ќе се донираат и парите од продадени билети.

Иницијативата за ваков потег била заедничка меѓу клубот „Шкупи“, Општина Чаир и навивачката група „Шверцери“.

Би можело да ве интересира

Нема кандидат за претседател и за вториот круг на гласање во албанскиот Парламент

Ана Ололовска

Албанија ќе лобира за прием на Косово во Советот на Европа

Ана Ололовска

Албанија купува противтенковски ракети

Ана Ололовска

Фетаху: Нема никаков проблем, јас како Македонец да бидам претседател на Албанија

Средба Вархеји- Џачка

Ана Ололовска

Албанија: Нема кандидатура за претседател, утрешниот прв круг на гласање пропадна