Еден час прекин поради гром на дуелот Барселона – Реал (2:1)

Барселона го победи Реал Мадрид со 2:1 во пријателски натпревар на Ист Радерфорд, во рамките на подготвителната турнеја на двете екипи во Соединетите Американски Држави.

Пау Виктор ја доведе Барса во водство во 42. минута, а потоа во 54. погоди за 2:0.

Конечните 2:1 ги постави Нико Паз по одличното нафрлување на Арда Ѓулер од корнер.

Но, она што е особено интересно е што играта беше во прекин повеќе од еден час, а веќе во 12. минута поради гром.

Кога судијата го слушна громот, реши да ги испрати играчите во соблекувалната, а капитенот на Реал, Лука Модриќ жестоко му се спротивстави.

Модриќ бараше од судиите да не го прекинуваат натпреварот, тој го уверуваше дека ништо нема да се случи, но на крајот не се предомисли и мораше да оди во соблекувалната со останатите соиграчи.

Играчот кој ги одби милионите на Барса сега е во 5-та лига: Верата ми даде поинаква перспектива на животот

Јамал на стартот на кариерата: Никогаш нема да ја напуштам Барселона

Роналдо премина една милијарда следбеници на социјалните мрежи

Бразил продолжи со катастрофалната игра, загрозен е пласманот на Мундијалот по поразот од Парагвај

Детали за навивачката тепачка во Осиек: Пријавени се 67 Полјаци, еден тешко повреден