Двајцата играчи од Премиер лигата имаат коронавирус

Од:

Новите позитивни тестови по осмата рунда тестирање на фудбалери и вработени од Премиер лигата се два.

– Премиер лигата објавува дека 1.200 фудбалери и вработени поминале тестови за КОВИД-19 на 11 и 12 јуни. Има два позитивни резултати, а заразените се во различни клубови “, се вели во изјавата од Лигата.

Еден од заразените излезе дека е фудбалер на Норвич, но неговото име не е објавено.

Играчот за кој станува збор е во карантин. Тој ќе биде тестиран повторно за една недела и доколку даде негативен тест, ќе може да се врати во тимот.

Во среда продолжуваат натпреварите во Англија со дуелте меѓу Астон Вила – Шефилд Јунајтед и Манчестер Сити – Арсенал.

Би можело да ве интересира

Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед до лето 2024

Ана Ололовска

Премиер лига на Арена Спорт од сезоната 2022/2023

Ана Ололовска

Варан се договори со Манчестер јунајтед за плата од 12 милиони евра

Ана Ололовска

Евертон суспендира играч во очекување на истрага за сексуален напад

Ана Ололовска

Солскјер: Не можам да застанам на патот на некој кој добил повик за настап на Олимпијада

Ана Ололовска

Гризман отворен за преселба во Премиер лигата

Ана Ололовска