Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Од:

Фаворизираните Челси и Вест Хем јунајтед, изборија драматични победи во четвртото коло, во англискиот ФА куп. Кепа Аризабалага спречи пенал серија против Плимут на „Стенфорд бриџ“, додека Вест Хем во 121.минута обезбеди победа кај членот на Шестата англиска лига Киденминстер.

dobivaj vesti na viber

Играчите на Челси упатија 41 удар кон голот на Плимут, 11 од нив одеа во рамките на голот, три пати ја погодија рамката од голот. На крајот во 106.минута ја обезбедија победата преку Маркос Алонсо, а победникот да биде решен во пенл-рулетот спречи Кепа кој одбрани пенал во 116.минута.

Киденминстер против Вест Хем имаа предност од 19. се до 91.минута, кога на 1:1 израмни Деклан Рајс. Победникот да биде решен по изведувањето на пенали спречи Боувен со голот во 121. минута.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска