ВИДЕО: Тенисерката Бадоса во инвалидска количка изнесена од теренот, поради топлотен удар не го заврши четвртфиналето во Токио

Од:

Шпанската тенисерка Паула Бадоса не го доигра четвртфиналниот меч против Маркета Вондрушова на Олимписките игри во Токио. Таа се откажа откако првиот сет загуби со 3:6.

На Шпанката и се слоши поради жештината. Не можеше сама да го напушти теренот – ја изнесоа во инвалидска количка.

Денес Бадоса сепак треба да игра и во мешани двојки.

Би можело да ве интересира

Јапонија постави рекорд во освоени златни медали на Олимпијадите

Ана Ололовска

Ѓоковиќ остана без финале во сингл на Игрите во Токио

Ана Ололовска

САД останаа без медал за прв пат од враќањето на тенисот на Олимпијадите

Ана Ололовска

Хачанов прв финалист на тенискиот олимписки турнир

Ана Ололовска

ОИ: Максимални четири победи за ракометарите на Франција

Ана Ололовска

Кина и Јапонија прво според медалите по шестиот ден на Олимпијадата

Жарко Настоски